Ajax defensief niet in orde: "Het belangrijkste verbeterpunt"
Ajax heeft dit seizoen met name achterin grote problemen. Voetbal International zette de vier grootste hoofdpijndossiers van de Amsterdammers op een rijtje.
Als eerste valt op dat Ajax grote moeite heeft met de opbouw van achterin. De club uit Amsterdam stond altijd bekend om het uitstekende positiespel en opbouw, maar daar is dit seizoen absoluut geen sprake van. Ajax verloor van de top vijf het vaakst de bal in de eerste derde van het veld. John van 't Schip kan net als Maurice Steijn niet bouwen op een zekere laatste linie. Dit seizoen probeerde de twee trainers het al met achttien verschillende samenstelling in alle competities.
Volgens VI draagt ook het middenveld dit seizoen bij aan de slechte organisatie van Ajax. Er is een groot balansprobleem waardoor het middenveld in de omschakeling de achterste lijn vaak laat zwemmen. Daarbij zet ook de aanval té vaak té gretig druk waardoor er niet goed als collectief gevoetbald wordt. "Want het belangrijkste defensieve verbeterpunt in de voorste linie van Ajax is de collectiviteit", concludeert VI. "Zo lang dat niet beter op elkaar wordt afgestemd, zal iedere tegenstander kansen blijven krijgen tegen Ajax."