"Ajax valt fantastisch aan, dat gaat makkelijker dan bij PSV"
Kees Kwakman en Kees Luijckx spraken zich positief uit over Ajax bij De Eretribune. Beide heren zijn van mening dat de Amsterdammers onder hoofdtrainer John van 't Schip veel beter aan zijn gaan vallen terugkijkend op het afgelopen duel tegen Heracles Almelo (2-4).
Voor de tweede week op rij scoorde Ajax vier keer. "Ik vind het uiteindelijk een dikverdiende zege van Ajax, ook als je kijkt naar de statistieken met doelpogingen en expected goals", merkt Kwakman op. "In aanvallend opzicht is Ajax echt wel aan het groeien, alleen verdedigend is het nog heel erg kwetsbaar. Dat komt ook door de individuele verdedigers die ze hebben. Rensch is ook nog steeds niet overtuigend."
"Maar in aanvallend opzicht vond ik Brobbey goed", vervolgt Kwakman. "Berghuis speelde hartstikke goed, die heeft veel kansen gecreëerd. Hlynsson ontwikkelt zich goed en ook Tahirovic speelde goed aan de bal. Er zaten prachtige aanvallen tussen", aldus de analist.
Kees Luijckx is erg onder de indruk van Amsterdammers en gaat nog een stapje verder in zijn uitspraak dan zijn collega. "Als je ziet hoeveel gevaarlijker Ajax is dan bijvoorbeeld PSV vandaag. Ajax valt zoveel makkelijker aan in dat opzicht. Ik heb een veel leukere wedstrijd gezien. Als Ajax-supporter zit je nooit rustig, maar ze vallen echt fantastisch aan. Soms is het heel erg afgemeten, tussen de linies, bewegende mensen. Aan de aanval ligt het niet", zo stelt Luijckx.