Ajax Vrouwen uitgeschakeld in TOTO KNVB Beker na nipte nederlaag

Lize Kop (Ajax) pakt de penalty van Fenna Kalma (FC Twente)
Lize Kop (Ajax) pakt de penalty van Fenna Kalma (FC Twente) Foto: © Orange Pictures

Ajax Vrouwen is uitgeschakeld in het toernooi om de TOTO KNVB Beker. De Amsterdammers kwamen zondag nipt te kort tegen FC Twente Vrouwen: 2-1.

Op Sportpark Het Diekman volgde in de achtste finale een waar voetbalgevecht. Ajax Vrouwen begon sterk, maar na een tijdje speelde FC Twente Vrouwen het betere spel. Er waren over en weer kansen en in de 38e minuut kregen de Tukkers een enorme kans op de 1-0. De bal ging op de stip na hands van Quinty Sabajo. De penalty van Fenna Kalma werd echter knap gepakt door Lize Kop.

Direct na rust was het wel raak voor de ploeg van trainer Joran Pot. Fenna Kalma opende de score. De topscorer van de Azerion Vrouwen Eredivisie faalde oog in oog met Kop niet: 1-0. Na een uur spelen volgde ook de tweede goal van FC Twente Vrouwen. Op prachtige wijze schoot Renate Jansen raak.

Ajax Vrouwen zette alles op alles en posteerde verdedigster Roos van der Veen in de spits. Dat betaalde zich, deels, uit. In de 90e minuut tekende zij voor de aansluitingstreffer. Daar bleef het uiteindelijk bij, waardoor FC Twente Vrouwen zondagavond in de koker zit voor de loting van de kwartfinales.

Scoreverloop:
48' 1-0
Fenna Kalma
61' 2-0 Renate Jansen
90' 2-1 Roos van der Veen

Opstelling FC Twente Vrouwen: Van Domselaar, Everaerts (76' Kerkdijk), Auée, Dijkstra, Olislagers, Kaptein, Giesen (83' Te Brake), Van Ginkel, Dhont (76' B. Jansen), Kalma, R. Jansen

Opstelling Ajax Vrouwen: Kop, Weerden (79' Van der Veen), Doorn, De Sanders, Kardinaal, Noordam, Sabajo, Spitse, T. Hoekstra, Leuchter (67' Bakker), Grant (79' I. Hoekstra)

Zet €10 euro in & ontvang €50 euro aan FREE bets!

Heb jij vertrouwen in Ajax komend weekend? Unibet heeft een mooie actie voor nieuwe spelers! Klik hier om je te registreren, zet minimaal 10 euro in op Ajax (of een andere wedstrijd) en krijg maar liefst vijf GRATIS weddenschappen van 10 euro!

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
30/09
RKC Waalwijk
21:00
Ajax
zo
8/10
Ajax
14:30
AZ
zo
22/10
FC Utrecht
12:15
Ajax
zo
29/10
PSV
14:30
Ajax
za
4/11
Ajax
21:00
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
11 PEC Zwolle 6 -4 7
12 SC Heerenveen 6 -7 6
13 RKC Waalwijk 6 -8 6
14 Ajax 5 -3 5
15 Vitesse 6 -7 3
16 FC Utrecht 6 -10 3
17 FC Volendam 5 -8 1
Bekijk de hele stand