Hugo Borst keek naar Ajax: "Hebben allemaal een buikje of pens"

Hugo Borst
Hugo Borst Foto: © Pro Shots

Columnist Hugo Borst keek zondagmiddag naar de Ajax Legends tegen die van Real Madrid. Het zorgde voor gemengde gevoelens bij Borst, zo schrijft hij in het Algemeen Dagblad.

Eerder dat weekend keek hij naar boksen. "Niet dat ik er zaterdag vroeg voor opstond, zoals vroeger met Muhammed Ali, maar ik heb de bokswedstrijd tussen Jake Paul en Mike Tyson wel helemaal gezien. Twee uur later, zonder dat ik de uitslag wist. Ik was benieuwd naar Mike Tyson die bijna zo oud is als ik ben. Hoe was dat lichaam eraan toe?"

"Op de knie na - daar zit een lap omheen – voortreffelijk. Voor de rest is Tyson één bonk spier. Geen pens, zoals bijna alle voetballers die zondag voorbijkwamen tijdens Ajax - Real Madrid voor senioren in de Johan Cruijff Arena."

Hij vervolgt. "Mijn nieuwsgierigheid betrof voornamelijk het verval. Hoe groot was dat? Uiteindelijk is in topsport bijna alles snelheid van handelen. Of een gebrek eraan. Zo was het ook in de Johan Cruijff Arena gisteren. De vedetten van Ajax en Real Madrid dachten sneller dan ze hun ideeën konden uitvoeren. En dus werkte het niet. Het was veteranenvoetbal. Een gebrek aan ‘lopende mensen’. De wedstrijd stroopte. Maar die traagheid was voorzien. Persoonlijk vond ik dat totaal geen ramp. Dit was nou eenmaal het weekend van de slow motion."

"Wilde Louis van Gaal daar niet aan? Hij waarschuwde in een peptalk die gek genoeg ernstig van toon was maar ook geestig voor het verspelen van het imago. Dus moesten zijn spelers onder andere ‘knijpen’, jargon voor de binnenkant dekken. Hij gaf nog meer tips om te winnen. Hier was ijdelheid en trots in het geding. Als trainer van Ajax, zei hij, verloor hij nooit van Real Madrid. Dat gebeurde gisteren weer niet."

Waar Marco van Basten het niks vond, kon Borst er wel van genieten. "Mij ging het om het weerzien. ‘Hé, Jari Litmanen.’ ‘Kijk, Christian Karembeu.’ ‘Clarence ziet er nog goed uit.’ ‘Frank de Boer kan nog zo mee in Ajax 1.’ Op Frank en Simon Tahamata na hebben ze allemaal een buikje of een pens. Maar ze zijn hun glans niet verloren. Het imago waar Louis het over had kan niet kapot. Er is meer dan genoeg over. Hun geschiedenis, hun nalatenschap, staat onwrikbaar vast."

Ajax wint voor 50 (!) keer je inzet!

Ajax speelt zondag tegen SC Heerenveen. Weten de Amsterdammers te winnen in Friesland? Bij BetMGM krijg je maar liefst 50 (!) keer je inzet bij een zege van Ajax! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
19/01
SC Heerenveen
14:30
Ajax
zo
2/02
Ajax
14:30
Feyenoord
zo
9/02
Fortuna Sittard
14:30
Ajax
zo
16/02
Ajax
16:45
Heracles Almelo
zo
23/02
Ajax
14:30
Go Ahead Eagles
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 18 46 46
2 Ajax 18 22 42
3 FC Utrecht 18 7 39
4 Feyenoord 18 18 35
5 FC Twente 18 15 34
6 AZ 18 14 33
7 Go Ahead Eagles 18 6 28
Bekijk de hele stand