"Jorge Sánchez staat symbool voor wat er misgaat bij Ajax"

Jorge Sanchez
Jorge Sanchez Foto: © Pro Shots

Deze week werd bekend dat Gerry Hamstra weggaat bij Ajax. Julian Ward van Liverpool lijkt zo goed als zeker naar Amsterdam te komen om de rol van technisch directeur te bekleden.

"Na zo'n transferzomer is het niet verassend dat Hamstra daar de dupe van wordt", zegt Tim Tempelaars in Voetbal International. "Hij zal ook zelf zijn conclusies hebben getrokken. We weten allemaal wat er gaat gebeuren, Ward komt eraan. Het verbaast mij niet dat hij de eerste is die vertrekt."

Als technisch manager van Liverpool scoutte Ward veel in Portugal. "Bij Ajax zal dat een ander verhaal worden", denkt Tempelaars. Volgens hem heeft Ajax minder pullfactoren dan Liverpool voor spelers uit de Portugese competitie. "Bij Liverpool speel je iedere week een topwedstrijd, dat is in de Eredivisie niet zo."

Volgens de journalist werkt Ward ook veel met de jeugd, iets wat Tempelaars enorm toejuicht. "Ik hoop heel erg voor Ajax en het Nederlands voetbal dat dat weer een sterke component gaat worden in de komende jaren", zegt hij. "Jorge Sanchez, die voor vijf miljoen is gehaald, vind ik symbool staan voor wat er misgaat. Ik vind dat er vanuit de jeugdopleiding iemand moet kunnen doorstromen. Zo iemand moet je de kans geven. Ik hoop dat dat gaat gebeuren."

Lees meer:
0 reacties
Laatste reacties
Stand
# Team GS DS P
1 Feyenoord 34 51 82
2 PSV 34 49 75
3 Ajax 34 48 69
4 AZ 34 33 67
5 FC Twente 34 39 64
6 Sparta Rotterdam 34 23 59
7 FC Utrecht 34 5 54
Bekijk de hele stand