"Tegen Union Berlin wordt die kwetsbaarheid eerder afgestraft"

Ajax won afgelopen weekend met moeite van RKC Waalwijk. Na een 0-1 achterstand bij rust werd er uiteindelijk met 3-1 gewonnen. Komende donderdag wacht een duel met Union Berlin en Kenneth Perez verwacht een lastig duel, zo vertelt hij bij Voetbalpraat.

De analyticus verwacht dat 1. FC Union Berlin het Ajax komende donderdag in de Europa League vooral zeer lastig gaat maken vanwege het gebrek aan organisatie in de achterhoede. "Tegen RKC Waalwijk win je, maar tegen Union Berlin wordt kwetsbaarheid eerder afgestraft. Ajax is toch gewoon aan het dansen op een dun koordje. Qua restverdediging, man. Die is echt ongeëvenaard in Europa; zoiets bestaat helemaal niet."

"Kijk, RKC, wat een prima ploeg is, kon Ajax zó veel pijn doen in de eerste helft. Het is bijna belachelijk", is Perez duidelijk. In de tweede helft is Ajax achterin maar een-op-een gaan spelen en dan wordt er maar gehoopt dat er meer kwaliteit is. Die extra kwaliteit heeft Ajax natuurlijk ook, dus daardoor won men die wedstrijd. Union Berlin lijkt mij een ploeg die beter is dan RKC. Dus als je dan zó kwetsbaar bent, dan wordt het eerder afgestraft."

Perez vindt ook dat de nieuwe trainer, John Heitinga, met de verdediging aan de slag moet. "Structureel vind ik dat het Heitinga’s grootste job is om de spelers duidelijk te maken wat in godsnaam restverdediging is. Dat je als linksback niet zomaar blind naar voren loopt als de rechtsback ook al weg is. Dat soort dingen zijn soms schrikbarend om te zien", besluit Perez.

Zet €10 euro in & ontvang €50 euro aan FREE bets!

Heb jij vertrouwen in Ajax komend weekend? Unibet heeft een mooie actie voor nieuwe spelers! Klik hier om je te registreren, zet minimaal 10 euro in op Ajax (of een andere wedstrijd) en krijg maar liefst vijf GRATIS weddenschappen van 10 euro!

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
8/10
Ajax
14:30
AZ
zo
22/10
FC Utrecht
12:15
Ajax
zo
29/10
PSV
14:30
Ajax
do
2/11
Ajax
20:00
FC Volendam
zo
5/11
Ajax
16:45
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
12 Vitesse 7 -5 6
13 SC Heerenveen 7 -8 6
14 RKC Waalwijk 6 -8 6
15 Ajax 5 -3 5
16 Almere City 7 -12 4
17 FC Utrecht 7 -12 3
18 FC Volendam 6 -10 1
Bekijk de hele stand