"Wereldkampioen 'op de bal staan met je noppen' is Josip Sutalo"
De tactiek van FC Utrecht die Ajax te machtig was krijgt respect van Hans Kraay junior. De ploeg van trainer Ron Jans bleef compact spelen en behield haar koelte.
"Ik let altijd op het nieuwe fenomeen 'lokken'", stelt Kraay bij Voetbalpraat op ESPN. "Lokken als centrale verdediger, even met je voet op de bal staan. Wereldkampioen 'op de bal staan met je noppen' is Josip Sutalo", aldus de analist. "Dat is dan zogenaamd 'lokken'. Dan hoop je dat de spits en de nummer tien, David Min en Jens Toornstra bij Utrecht, komen en dat je tussen de linies mensen aanspeelt."
Dat lukte echter niet. "Ron Jans heeft besloten: we pakken kop cirkel, daar staat Min. Daarachter hebben we er drie en daarachter twee. We gaan ze niet rond hun zestien onder druk zetten. Dan moet je als Sutalo opendraaien en spelers op het middenveld vanuit de beweging - of de vrijlopende Weghorst - aanspelen."
Ajax had veel de bal, maar wist daarmee amper gevaarlijk te worden. "Als de tegenstander niet gelokt wil worden, hoef je niet te lokken. Dan zorg je dat het walking football wordt."